Księżycowe, szmaragdowe, królewskie…wakacje na Sardynii

Gdzie pojechać na wakacje? To pytanie często kołacze nam w głowie i długo szukamy odpowiedzi, która będzie idealna. Bo mamy swoje upodobania, swoje preferencje, oczekiwania i szukamy miejsca, które spełni je wszystkie. Chcemy, by było pięknie, wygodnie i najlepiej tanio. Chcemy wypocząć, ale także wzbogacić się o nowe doświadczenia. Chcemy jeść dobrze, pić dobre trunki, oglądać piękne pejzaże, opalać swoje ciało na piękną złotą opaleniznę i ładować życiowe baterie. Chcemy odpoczywać i zwiedzać, plażować i aktywnie spędzać czas, by zmęczyć trochę ciało i odciążyć umysł. Chcemy różnych form aktywności w miejscu, które będzie nas zachwycało widokami, kolorami, zapachami i smakami. Czy istnieje takie miejsce na świecie? Tak! I to w Europie. Włoska wyspa, która zaspokoi wszystkie Twoje wakacyjne potrzeby. Zapraszamy na wakacje na Sardynii 2019!

Wakacje na Sardynii – dla każdego coś miłego

Największym urokiem Sardynii jest jej zróżnicowanie. Z jednej strony morze i plaże, które przyciągają turystów z całego świata, z drugiej strony skały, jaskinie, wąwozy i góry. Krajobraz jest tutaj niezywkły i niezwykłe też są możliwości eksploracyjne. Niezależnie od tego, jakie formy spędzania czasu preferujemy, Sardynia da nam szansę na realizację naszych wymarzonych planów wakacyjnych. Możliwe jest tu leżenie na leżaku z drinkiem, słuchanie szumu morza, kąpiele w fantastycznej, czystej i szmaragdowej wręcz wodzie, romantyczne spacery przez gaje oliwne, zwiedzanie urokliwych osad i klimatycznych miejscowości, błądzenie w labiryntach skalnych wąwozów, odkrywanie tajemnic jaskiń i wspinanie się na skały. Sardynia to miliony możliwości, bogactwo pomysłów i inspiracji. Możemy być leniuchami i cudownie tu wypocząć, albo typem aktywnego turysty, który zapuszcza się w dzikie tereny, nieskażone gospodarką turystyczną, zwiedza tradycyjne osady i ma kontakt z tubylcami. Tutaj wszystko jest możliwe.

Romantycznie i aktywnie czyli jak zaplanować wakacje na Sardynii

Jeśli chcemy spędzić romantyczny urlop, pełen pocałunków przy zachodzie słońca na złotej plaży, wybierzmy Sardynię. Jeśli chcemy zmierzyć się z własnymi słabościami, pokonać swoje lęki  wspiąć się na wysokie skały, jedźmy na Sardynię. Ta wyspa to miejsce zarówno dla romantyków, osób, które kochają piękne widoki, szum morza i zachody słońca, jak i dla osób aktywnych, dla których liczą się tereny do zwiedzania, poznawanie nowych miejsc, długie wędrówki, wspinaczka, sporty wodne i inne aktywności, dzięki którym skacze adrenalina i podnosi się poziom endorfin. To także miejsce dla smakoszy i łakomczuchów, którzy uwielbiają kosztować regionalnej kuchni, są otwarci na nowe doznania i delektują się nowymi potrawami. To także wspaniałe miejsce dla miłośników wina. Te trunki królują na wyspie i przyciągają miłośników wina z najdalszych stron świata. Sardyńskie wino jest aromatyczne, gęste i zapewnia szeroki wachlarz doznań. A pite na Sardynii, w jej niezwykłych okolicznościach przyrody, smakuje jeszcze lepiej i sprawia, że czujemy się jak w raju.

Wakacje na Sardynii o wysokim standardzie

Trzeba przyznać, że wakacje na Sardynii nie należą do najtańszych. Szmaragdowe Wybrzeże to miejsce pełne niezwykłych kurortów o bardzo wysokim standardzie. Znaleźć tu można ekskluzywne apartamenty, luksusowe lokale oraz piękne wille do wynajęcia, które posiadają własne baseny, ogrody i tarasy z widokiem na wybrzeże. Choć ceny nie są niskie, warto wydać trochę więcej i zafundować sobie trochę wakacyjnego luksusu. Odpoczynek wśród pięknych wnętrz, komfort i profesjonalna obsługa sprawią, że będziemy czuć się niezwykle komfortowo. Hotele i kurorty obecne na Sardynii gwarantują najwyższy standard usług, posiadają wszelkie udogodnienia, dzięki którym będziemy się tam czuć lepiej niż w domu. Poza tym obecne w kurortach i hotelach restauracje sprawią, że będziemy mieli szansę odpocząć od gotowania i wreszcie delektować się posiłkiem. Wakacje od gotowania, sprzątania, zakupów, planowania. Z przemiłą obsługą, pyszną kuchnią, nowymi doznaniami smakowymi, relaksem  w słońcu, nad samym morzem i atrakcyjnymi wycieczkami po wyspie. Czego chcieć więcej?

Atrakcje Sardynii – za nimi się tęskni

Sardynia to nie tylko Szmaragdowe Wybrzeże, Królewskie Wybrzeże. Księżycowa Dolina. To tysiące miejsc, do których pragnie się pójść, które pragnie się zwiedzić i zobaczyć. To malownicze zatoki, pełne skał wynurzających się z wody. Sardynia to ciemne jaskinie i złote piaski. To stare porty rybackie, pełne świeżych ryb i owoców morza oraz przystanie jachtowe, w których podziwiać można ekskluzywne jachty i żaglówki. To osady, które wyglądają jakby cywilizacyjne zmiany tam nie dotarły, to miejsca, w których ludzie żyją zgodnie z tradycjami, trudniąc się hodowlą i uprawą roślin, warzyw, owoców, które później sprzedają. To niezwykły klimat, mieszanka doznań, bogactwo smaków, kolorów, zapachów. Miejsce jak ze snu. Miejsce między Europą a Afryką, mała wyspa, która może zaoferować  naprawdę dużo.