Stoiska handlowe nad morzem. Jak się wybić wśród konkurencji?

Polskie morze daje ogrom możliwości dla drobnych handlowców. Małe stoisko handlowe, które w innych miejscach nie przyniosłoby zbyt dużych dochodów, nad morzem może być oblegane przez zainteresowane osoby. Możliwości, jakie niesie handel nad morzem są nieograniczone – od wisiorków i bransoletek, przez pamiątki nadmorskie aż po pyszne przekąski, idealne dla wygłodniałych plażowiczów. Co wybrać, aby zarobić?

Biżuteria na stoiskach

Stoiska handlowe
Stoiska handlowe

Myślisz, że czasy na modę na koralikową biżuterię, pierścionki etno czy drewniane naszyjniki przeminęła? Jesteś w błędzie – tego typu ozdoby łatwo znaleźć np. w popularnych sieciówkach. Nic dziwnego, że turystki poszukują tego typu ozdób nad Bałtykiem. Stoiska handlowe z biżuterią to jedna z popularniejszych form biznesu. Produkty możesz z łatwością sprowadzać, chociaż popularne jest też wykonywanie jej od podstaw i sprzedawanie jako rękodzieło. Walory estetyczne biżuterii ze stoisk są niezaprzeczalne i zgodne z trendami.

Pamiątki znad morza

Pamiątki, które można przywieźć jako prezent dla bliskich są cały czas bardzo popularne wśród urlopowiczów. Stoiska handlowe są najlepszym miejscem, w których można je sprzedawać – spacerujących turyści z pewnością zainteresują się rzeczami, które im oferujemy. Wybór jest ogromny – od muszelek, kamieni i buteleczek z piaskiem, przez pocztówki, obrazki aż po magnesy na lodówki i breloczki. W wielu miejscach tego typu handlarze oferują również zabawki dla dzieci, ubrania, biżuterię, a także rzeczy przydatne podczas odpoczynku: klapki czy koce plażowe. Inwestując w stoiska handlowe z pamiątkami powinieneś mieć zaufanego dostawcę, który będzie cię zaopatrywał w modne aktualnie drobiazgi. 

Gastronomia na stoiskach handlowych

Nie ma wątpliwości, że stoiska gastronomiczne przynoszą swoim właścicielom kolosalne zyski. W miejscach obleganych przez turystów to najlepszy biznes, który (jeśli postaramy się sprzedawać dobre jakościowo posiłki) mogą zapewnić nam dochód na lata. Jakie produkty są szczególnie popularne nad morzem?

– budki z lodami – stoiska handlowe, oferujące lody zawsze przynoszą zysk nad morzem. Turyści poszukują chłodnej przekąski, która uprzyjemni im plażowanie

– zakręcone ziemniaki i frytki – popularne przekąski wśród dzieci to też jeden z lepszych sposobów na zarabianie – produkt, który musimy kupić jest wyjątkowo tani i łatwy do obróbki termicznej

– pizza w kawałkach, hamburgery, hot-dogi – popularny sposób na szybkie zaspokojenie głodu to fast foody. Nie musisz mieć wynajętego lokalu, aby zająć się ich sprzedażą – tak naprawdę wystarczy stoisko lub foodtrack i odpowiedni sprzęt.

– żelki i słodycze – najlepszymi klientami, którzy mogą ci się trafić są dzieci. Smakowite żelki i czekoladki, które będą sprzedawane w pobliżu plaży z pewnością je zainteresują. To też doskonały pomysł ze względu na niewielki koszt związany z wyposażeniem stoiska. 

Dodaj komentarz