Przyczyny decydowania się na przeszczep włosów

Łysienie jest tematem, którego chce unikać większość mężczyzn, w szczególności tych nieco starszych. To właśnie ich dotyka najczęściej i dla nich jest najbardziej nieprzyjemną sprawą. Na szczęście we współczesnym świecie, w którym tak bardzo liczy się wygląd, nie jest ono końcem świata i da się mu skutecznie przeciwdziałać. Jedną z metod na to jest przeszczep włosów. Kto tak naprawdę się na niego decyduje i z jakiego powodu to robi? Jaka jest jego skuteczność i czy i my powinniśmy z niego skorzystać? O tym wszystkim zamierzamy powiedzieć w naszym artykule.

Z jakiego powodu ludzie decydują się na przeszczep włosów?


Żyjemy w czasach, w których aparycja jest czymś priorytetowym. Lepiej i bardziej przychylnie patrzy się na osoby wyglądające schludnie, ładnie i po prostu zadbanie. Na
przeszczep włosów decydują się więc osoby, które:

  • lubią dbać o siebie – umiejętność zajmowania się sobą i pielęgnacji własnego ciała stanowi jedną z cech u faceta, których poszukują kobiety; jest też podstawą dobrego samopoczucia i po prostu szczęścia;
  • nie podobają się sobie w „łysej” formie – wygląd to nie tylko to, jak postrzegają nas inni – równie ważne jest patrzenie w lustro i uważanie się za kogoś o co najmniej dobrej aparycji; właśnie dlatego Ci, którzy uważają się za brzydkich w tej „łysej formie” coraz częściej decydują się na transplantację;
  • wraz z włosami tracą większość swoich atutów – utracie włosów często towarzyszy spadek pewności siebie, w wielu przypadkach wszystko kończy się poważniej, na przykład depresją; te wszystkie aspekty prowadzą z kolei do niepowodzeń zarówno na polu zawodowym, jak i tym prywatnym – ma to charakter lawiny, a można ją również porównać działaniem do domina; z łysieniem idzie w parze wiele innych negatywnych rzeczy;
  • szykują się do ważnej imprezy – w czasie własnego ślubu i wesela zazwyczaj chcemy prezentować się jak najlepiej; zdanie to nie aplikuje się wyłącznie do kobiet i choć mężczyźni nie mówią o tym wprost, zazwyczaj wygląd i dobra prezencja stanowią dla nich bardzo ważną rzecz; dlatego też termin „byle przed weselem” pada z ust bardzo wielu pacjentów klinik zajmujących się zabiegiem przeszczepu.

Czy warto? Jaka jest skuteczność?

To, czy powinniśmy zdecydować się na taki zabieg, jak przeszczep włosu powinno być naszą indywidualną decyzją. Niektórym facetom dobrze jest z łysiną, część nawet dobrowolnie goli sobie głowę – w ich przypadku tego typu działanie byłoby kompletnie bezsensowne. Jeżeli jednak łysienie jest dla nas poważnym problemem (a często potrafi nawet wywoływać stany depresyjne, w zależności od konkretnego przypadku), z którym nie potrafimy sobie poradzić w naturalny sposób, jest to dla nas realna opcja. Zwłaszcza, że jest też opcją skuteczną, bo transplantacja odbywa się w obrębie naszego organizmu, a często i z głowy (to z potylicy pobiera się najczęściej materiał służący do dalszego przeszczepu) – ryzyko odrzucenia jest bardzo niewielkie, a przyjęcie się „nowych-starych” mieszków włosowych jest niemal pewne.

Skuteczność zabiegu transplantacji jest niesamowicie duża – w jego trakcie przeszczepia się tylko najmocniejsze i nieuszkodzone mieszki. Jak jednak mówią lekarze specjalizujący się właśnie w przeszczepianiu, na jego efekt zazwyczaj trzeba poczekać. Zwykle jednak warto uzbroić się w cierpliwość, a efekt jest nam w stanie zrekompensować włożone w to pieniądze, czas i nerwy.

Czy i my możemy sobie na to pozwolić?

Podejmując się zabiegu, jakim jest przeszczep włosów nie możemy chorować na żadną cięższą chorobę – mowa o cukrzycy lub nowotworach, ale i o stosunkowo mniejszych stanach zapalnych skóry głowy oraz tendencjach związanych z chorobami typowo skórnymi. Wyjątkowo niepolecane jest również decydowanie się na transplantację w przypadku łysienia plackowatego – to jest bardzo specyficzne i ciężko jest mu przeciwdziałać. Na szczęście zmaga się z nim zaledwie mały odsetek łysiejących mężczyzn.

Kolejną kwestią jest budżet, jaki jesteśmy w stanie przeznaczyć na odzyskanie efektownej fryzury. Ile pieniędzy powinniśmy przygotować decydując się na przeszczep włosówhttp://www.metamorphis.pl/kontakt-metamorphis Od tysiąca, aż do dziesięciu tysięcy. Zależy to przede wszystkim od tego, jak zaawansowane jest łysienie w naszym konkretnym przypadku oraz od tego, jaką klinikę sobie wybierzemy. Wiadome jest, że te bardziej renomowane liczyć sobie będą więcej. Pamiętajmy, że przeszczep tego typu wchodzi w ramy medycyny estetycznej – jest czymś, bez czego można żyć, a zatem nie jest w żadnym stopniu refundowany przez NFZ.

Podsumowanie

Przeszczep włosów już dawno przestał być fanaberią ludzi bogatych, a stał się standardowym zabiegiem wykonywanych w ramach medycyny estetycznej. Kobiety lubią poprawiać sobie tyłek czy biust – faceci również mają swoją niszę, mogąc zdecydować się właśnie na tego typu transplantację. Zwłaszcza, że nie wiąże się to z żadnego rodzaju niebezpieczeństwem czy inwazyjnością, a cechuje się za to olbrzymią skutecznością, w przypadku wielu klinik objętą dożywotnią gwarancją; a co może bardziej przemawiać na korzyść tego rozwiązania?

 

Dodaj komentarz