Poradnik panny młodej. Jaka bielizna do ślubu?

Raczej każda przedstawicielka płci pięknej zgodzi ze stwierdzeniem, że ładna, koronkowa i wygodna bielizna, sprawia, że kobieta czuje się atrakcyjna i pewna siebie. Bielizna damska nie musi być widoczna, aby sprawić, że poczujemy się dobrze w swoim ciele. A która Panna Młoda nie chciałaby czuć się atrakcyjna, kobieca i pewna siebie również podczas ślubu? Idealna, piękna bielizna na ślub dopełni stylizację Panny Młodej i pozwoli jej poczuć się w tym szczególnym dniu, jak prawdziwą księżniczką, której każdy, najmniejszy element garderoby został perfekcyjnie dopasowany. Poniżej kilka wskazówek, które pomogą w wyborze bielizny ślubnej, która spełni wszelkie oczekiwania kobiety.

Wygoda przede wszystkim

Damska bielizna

Na samym wstępie trzeba zaznaczyć, że bielizna damska na ślub powinna być, przede wszystkim wygodna. Suknie ślubne są często niezbyt wygodne. Opinają ciało, są ciężkie lub posiadają wiele ozdób, na które należy uważać. Podobnie z fryzurą, która powinna być traktowana ze szczególną ostrożnością. Nie warto dodatkowo męczyć ciało niewygodną bielizną. Bielizna na ślub powinna być wygodna, delikatna i utrzymana w fasonie, który najbardziej lubi Panna Młoda. Warto podkreślić, że wygodna bielizna damska nie oznacza bielizny rozciągniętej czy brzydkiej. O wiele zbyt dużo kobiet uważa, że elegancka, koronkowa bielizna musi być niewygodna. Jeżeli bielizna jest niewygodna, znaczy to, że została źle dobrana lub źle uszyta. Ma złe wymiary lub nie pasuje do sylwetki ciała danej kobiety. Wiele kobiet specjalnie na ślub kupuje zupełnie nowy zestaw bielizny i zakłada go dopiero na samą ceremonię. Nie jest to dobre rozwiązanie. Bielizna powinna zostać wcześniej założona kilka razy, aby dopasować się do ciała. Być może to trochę przekreśla symbolikę bielizny ślubnej i jej wyjątkowość, ale z pewnością zapewni to Pannie Młodej komfort podczas samej ceremonii. W tym miejscu każda kobieta musi wybrać, co jest dla niej ważniejsze. Nie warto eksperymentować przed ślubem. Tyczy się to dziwnych fasonów sukien ślubnych, ekstrawaganckiego makijażu czy właśnie bielizny. Kupowanie biustonoszy czy majtek o fasonie, który Panna Młoda nigdy nie nosiła, może okazać się złą decyzją. Pewne, specyficzne modele bielizny nie będą dobrze leżeć na niektórych typach sylwetki.

Czy warto kupować gotowy zestaw bielizny ślubnej?

Co mówi bielizna o kobiecie? Bardzo dużo. Bielizna jest tą częścią garderoby, którą kupuje się dla siebie, dla swojej własnej wygody i dobrego samopoczucia, choć warto podkreślić, że wiele kobiet chce założyć specjalny zestaw bielizny na noc poślubną dla swojego męża. Jak zestaw wybrać? Czy warto kupić gotowy komplet? Na samym wstępie należy podkreślić, że na noc poślubną Panna Młoda może przygotować osobny, wyjątkowy zestaw bielizny, natomiast podczas ślubu wybrać inny, który będzie wygodny i dopasowany do sukni ślubnej.

Kupowanie gotowych zestawów bielizny ślubnej jest wygodnym rozwiązaniem, jednak nie zawsze warto z niego korzystać. Przede wszystkim tyczy się to kobiet o niestandardowych wymiarach. W wielu przypadkach rozmiar biustu i rozmiar pośladków nie pokrywają się z typowymi, sklepowymi rozmiarami. A gdy dochodzą do tego podwiązki, paseczki czy inne ozdoby, jest jeszcze trudniej, aby każdy element pasował do konkretnej figury i wzrostu. Dlatego też warto poświęcić trochę więcej czasu i skompletować cały zestaw samodzielnie. Natomiast jeśli Panna Młoda ma wymiary zbliżone do tych, według których bieliznę szyje dany producent, można zakupić gotowy komplet. Na koniec warto dodać, że bieliznę ślubną można również uszyć u profesjonalnego krawca, co rozwiąże wszystkie problemy dotyczące upodobań i wymiarów Panny Młodej.

Jak dobrać – bielizna damska do ślubu

O ile w przypadku osobnego zestawu bielizny na noc poślubną Panna Młoda może puścić wodze fantazji, to wybór bielizny damskiej, która znajdzie się pod suknią ślubną, jest bardziej ograniczony. Bielizna nie powinna być widoczna, zwłaszcza w kościele podczas ceremonii. Z tego względu już na etapie wyboru sukni ślubnej warto pomyśleć o tym, jaką bieliznę trzeba kupić. Najlepiej, aby już na pierwszej przymiarce mieć ze sobą bieliznę ślubną. W ten sposób można od razu sprawdzić, czy biustonosz nie wystaje, czy czujemy się w nim dobrze. Na tym etapie mamy szansę kupić i naprawić wszelkie niedociągnięcia.

Przede wszystkim należy zwrócić szczególną uwagę na ramiączka. Jeśli suknia ma ich nie mieć, to podczas przymiarki możemy sprawdzić, czy wybrany biustonosz będzie w stanie utrzymać ciężar materiału (co nie jest oczywiste w przypadku sukien z ciężkiego materiału o fasonie princessy) i czy suknia nie będzie opadać. Ciągle poprawianie opadającego gorsetu podczas tańca może denerwować. Najczęściej Panny Młode myślą o kupnie białej bielizny ślubnej. Jednak, gdy suknia wykonana jest z lekkiego, delikatnego materiału, być może lepszym rozwiązaniem jest cielista bielizna. Biel może być widoczna pod delikatną tkaniną. Warto o tym pamiętać podczas przymiarki.

Dodaj komentarz