Najpopularniejsze zabiegi medycyny estetycznej

Zastanawiasz się nad poprawą urody? Nie ma w tym niczego złego; to wręcz naturalne w obecnych czasach, jako że coraz więcej osób decyduje się na podobne zabiegi. Jednak przed tym zawsze warto zrobić pewne rozeznanie; dowiedz się, jakie zabiegi medycyny estetycznej cieszą się obecnie największą popularnością i jaki jest koszt ich wykonania.

Poprawa objętości dzięki wolumetrii

Jeszcze do niedawna wolumetria była słabo znanym zabiegiem; od paru lat jednak zdecydowanie się to zmieniło, a to za sprawą fenomenalnych efektów, jakie przynosi ten zabieg. Wolumetria polega na zmianie rysów twarzy, tak aby w ten sposób zatrzymać proces starzenia – z wiekiem rysy twarzy zmieniają się, dodając twarzy smutnego wyrazu. I właśnie zniwelowanie tego jest zadaniem wolumetrii, tak samo jak powstrzymanie procesu zanikania tkanek podskórnych, odpowiedzialnych za efekt starzenia się twarzy.

Najbardziej doświadczeni i utalentowani lekarze potrafią za sprawą wolumetrii przywrócić dawny wygląd twarzy, unikając przy tym efektu „napompowania” – często widocznego chociażby przy zabiegach z użyciem botoksu. Do używanych podczas wolumetrii preparatów należą: kwas hialuronowy, kwas polimlekowy i hydroksyapatyt; w zabiegu wykorzystuje się jeden z nich lub wszystkie. Sam zabieg polega na wstrzyknięciu tych preparatów w taki sposób, żeby wypełnić zmarszczki i odpowiednio wymodelować rysy twarzy. Koszt jednego zabiegu to około 2500 złotych – niedużo, jeżeli brać pod uwagę fenomenalny rezultat.

medycyna estetyczna
Medycyna estetyczna – Jakie zabiegi estetyczne wybrać?

Odmładzanie kwasem hialuronowym

Bez zmian ogromną popularnością cieszą się zabiegi medycyny estetycznej, które poprawiają usta (powiększanie ust). Najlepiej sprawdza się powiększanie za pomocą kwasu hialuronowego. Obecnie na topie znajduje się polepszenie kolorytu warg, wypełnianie ust w taki sposób, aby były większe, kształtniejsze, a także lepiej nawilżone. Kwas hialuronowy pozwala na dowolne wymodelowanie ust, zgodnie z życzeniem pacjentki. Niemniej jednak bardzo ważne jest, żeby zabieg przeprowadziła osoba doświadczona, a także o dużym poczuciu estetyki.

Cena zabiegu zależy od tego, czy klientka decyduje się na samo poprawienie warg, na przykład ich asymetrii, czy chce je również powiększyć – powiększenie wymaga użycia większej ilości kwasu hialuronowego, przez co zwiększają się koszta zabiegu. Mililitr kwasu kosztuje około 1000 złotych i taka jest właśnie minimalna cena zabiegu. Efekty widać już dwa dni po zabiegu. Przeciwwskazaniami do przeprowadzenia takiego zabiegu są między innymi ciąża, przyjmowanie antybiotyków czy choroby układu immunologicznego.

Usuwanie zmarszczek botoksem

Lata mijają, a botox wciąż pozostaje na wysokich miejscach wśród najczęściej wykonywanych zabiegów. Chociaż wokół tego zabiegu narosło sporo kontrowersji, nijak nie wpłynęło to na jego popularność wśród fanek medycyny estetycznej. Wstrzykiwanie botoksu idealnie sprawdza się przy wypełnianiu zmarszczek, jako że toksyna botulinowa blokuje impulsy nerwowe, dzięki czemu blokuje skurcze mięśni (to one są odpowiedzialne za tworzenie się zmarszczek). Substancję wprowadza się pod skórę za pomocą cienkiej igły – jest więc to zabieg mało inwazyjny. Jedyny minus tego zabiegu to niewielkie znieruchomienie nakłutych miejsc, ale poza tym reszta mięśni funkcjonuje normalnie, dzięki czemu twarz wciąż wygląda naturalnie.

Efekt stosowania botoksu pojawia się już po kilku dniach od zabiegu – zazwyczaj około trzech, czterech. Jeden zabieg to koszt około 400 złotych, a powtórzyć go należy po około pół roku.

Wiele osób coraz chętniej decyduje się na nową, usprawnioną wersję liftingu – nici liftingujące. Są one wykonane z kwasów glikolowego i polimlekowego i, jako alternatywna dla tradycyjnego liftingu, żeby je zastosować nie trzeba nacinać skóry. W wypadku nici zostają one wchłonięte pod skórę na okres 18 miesięcy – proces ten jest bezbolesny, jako że odbywa się przy miejscowym znieczuleniu. Mikrostożki zawarte w niciach modelują i napinają skórę od wewnątrz; mogą podnieść skórę twarzy, modelować jej owal a nawet zmieniać kształt łuków brwiowych.

Po zabiegu medycyny estetycznej z użyciem nici przez kolejne trzy tygodnie należy ograniczyć masaże twarzy, peelingi czy golenie – w przeciwnym razie nici mogą zmienić swoje położenie. Skóra zostaje wzmocniona i zregenerowana. Nie jest to tani zabieg – w zależności od doboru nici kosztuje on od 2000 do 4500 złotych, ale warto wydać taką kwotę, ponieważ nici zapewniają doskonały i długotrwały efekt.

Popularnością cieszą się nie tylko te zabiegi, które polegają na wygładzeniu skóry czy poprawie ust albo rysów twarzy. Medycyna estetyczna to również laserowe usuwanie blizn czy znamion a także laserowe usuwanie tatuaży, na które obecnie decyduje się coraz więcej osób. Laser to obecnie najskuteczniejszy sposób pozbycia się blizn wszelkiego rodzaju (czy to potrądzikowych, pozabiegowych czy pourazowych), jako że stymuluje organizm do produkcji na miejsce znamienia nowych, zdrowych tkanek.

Jak w przypadku większości zabiegów, i tutaj cena zależy od wielkości usuwanej blizny; z tego względu widełki wahają się od kilkuset do nawet kilku tysięcy złotych. Taki koszt jednak gwarantuje trwałość zabiegu – również, ryzyko powikłań czy niepowodzenia jest praktycznie zerowe.

 

Artykuł powstał dzięki Zawodny gabinet medycyny estetyczne Szczecin.