Mity na temat graczy

Rynek gier komputerowych jest bardzo duży i odgrywa on coraz większe znaczenie. Specjalne xtreem.pl komputery do grania, to teraz żadna nowość. Kiedyś jeden komputer służył do wszystkiego, jednak dzięki ewolucji tego rynku, prawdziwi gracze mogą liczyć na sprzęt dedykowany, który ułatwia im granie i przy dobrym komputerze dla gracza jest szansa, że poradzi sobie z każdą grą.

Mity na temat gier i graczy

Od kiedy tylko nastała era gier komputerowych, czyli w Polsce będą to lata 90., na ich temat zdążyło narosnąć bardzo dużo mitów. Kiedyś nie słyszało się o prawdziwych komputerach dla graczy. Każdy grał albo na konsoli, albo na komputerze i był zadowolony z tego, że w ogóle może grać. Niestety rodzice i starsze osoby zawsze miały swoje zdanie na temat gier, często niepotwierdzone niczym, tylko własnymi uprzedzeniami i tak też na ich temat powstało bardzo dużo negatywnych opinii.

Jeden z najpopularniejszych mitów dotyczy szczególnie gier akcji, to znaczy takich, gdzie wcielając się w rolę bohatera, przykładowo musimy zabijać członków drużyny przeciwnej. Według niektórych osób, przez takie sytuacje, młodzi gracze stają się agresywni i chcą powielać zachowania z gier. Czy w ogóle takie zjawisko można zaobserwować? Jeśli już naprawdę ktoś wpadł na taki pomysł, to prawdopodobnie miał wcześniejsze problemy z własnym zachowaniem i to jest wyłącznie wina jego opiekunów, że tego nie zauważyli i nie zapanowali nad tym. Gry mają między innymi być miejscem, w którym agresja zostaje wyładowana i w którym można wyrazić swoje emocje i wzburzenie. Skoro gry miałyby nawoływać do zachowania agresywnego, to trzeba by równocześnie taką łatkę przypiąć czytelnikom i osobom, które oglądają filmy i książki, w których również można spotkać się z wieloma sytuacjami, które nie są akceptowane. Gry na pewno są miejscem, w którym przekazywane są różne emocje, w tym te złe, ale nie są ich źródłem i nie namawiają do złego zachowania. Osoby, które tak myślą, widocznie nie potrafią zrozumieć idei grania.

Idea grania

Komputer dla graczy

Kolejnym mitem, który krąży wśród dorosłych i jest źródłem jednego z najpopularniejszych powiedzonek rodziców, to teoria, że długie wpatrywanie się w ekran komputera, może być powodem pogarszania się wzroku. Dzisiaj kupując komputer dla gracza, równocześnie dokupuje się do niego głośniki, specjalną myszkę, krzesło, a także monitor lub nawet kilka. Monitory przez tyle lat zdążyły ewaluować i dzięki temu jakość obrazu, którą można z nich uzyskać, jest bardzo wysoka. Są to monitory, które przystosowane są do tego, by nie razić gracza, by go nie oślepiać światłem i by nie narażać na problemy z oczami. Dodatkowo w każdym dobrym monitorze można manipulować różnymi opcjami jak jasność, czy też kontrasty. Jedyny problem, jaki może się pokazać przy złym korzystaniu z komputera dla gracza, to zła pozycja i złe ułożenie siedzenia, a także monitora, jednak to są problemy, które zawsze da się jakoś skorygować. Przeprowadzano różne badania, w których właśnie między innymi wykorzystano komputery dla graczy, dobre monitory i usadzono graczy przed nimi. Ich zadaniem było po prostu grać. Po jakimś czasie okazało się, że gracze są w stanie rozróżniać więcej barw i nawet więcej odcieni konkretnych barw. Czyli jak widać, długotrwałe przesiadywanie przed monitorem nie szkodzi, a może nawet pomagać i rozwijać wzrok.

Dzisiejsi gracze to już nie są otyli fanatycy informatyki, którzy dniami i nocami stukają w klawiaturę i klikają myszką. To są często osoby, które wiedzą, z czym wiąże się długotrwałe przesiadywanie przy komputerze i dlatego też decydują się na różne aktywności. Wymyśla się różne ćwiczenia, które mogą być wykonywane w krótkich przerwach między grami, aby można było nieco się rozciągnąć i pobudzić krążenie. Dzięki temu problemy zdrowotne, które kojarzą się z długotrwałym przesiadywaniem i graniem, nie dotyczą wielu graczy, którzy poważnie podchodzą do tej rozrywki.

Wysoki poziom gier

Gry nie są wcale stratą czasu, a zakup komputera dla gracza nie jest stratą pieniędzy. Poziom tworzonych gier jest naprawdę wysoki i nie pracują przy nich wyłącznie osoby znające się na grafice, czy też na komputerach, lecz także specjaliści od różnych dziedzin i osoby bardzo kreatywne, które doradzają, jak stworzyć dobrą grę, z której gracz może się również czegoś nauczyć. Sporo dobrych gier ma jakąś historię, temat, wokół którego kręci się fabuła i czasem są to również fabuły, z których można dowiedzieć się wielu istotnych faktów na temat różnych dziedzin. W grach zmusza się graczy do tego, by myśleli i wytężali swoje szare komórki, mają rozwikłać różne zagadki i cały czas dba się o to, by byli mocno zaangażowani. Komputer dla gracza jest naprawdę dobrym zakupem, ponieważ dzięki niemu można grać w gry nowoczesne, które mają przynosić rozrywkę, ale też przekazywać ważne informacje i rozwijać.

Dodaj komentarz