Która bielizna termoaktywna będzie najlepsza?

Bielizna termoaktywna jest elementem niezastąpionym w szafie aktywnych osób. Ma zastosowanie w każdej sportowej dyscyplinie. Jej zadaniem jest utrzymanie stałej temperatury ciała, odprowadzenie wilgoci oraz izolacja od atmosferycznych czynników. Jaka zatem bielizna termoaktywna sprawdzi się najlepiej?

Bielizna termiczna a termoaktywna

Odzież tego typu wykonana jest najczęściej z tkanin elastycznych, które się charakteryzują składami zróżnicowanymi. Są to najczęściej tkaniny z połączenia różnego rodzaju sztucznych włókien, ale niektóre z wyrobów o tym typie zawierać mogą także naturalne włókna. Na przykład wełna merynosów, która słynie z dużego ciepła oraz gładkości. Wiele także zależy od samej użytej technologii. Bardzo często mylimy pojęcia termoaktywna oraz pojęcia termiczna. Czasami stosujemy oba pojęcia wymiennie. Okazuje się, że nie do końca jest to ten sam typ bielizny. Czy zatem się od siebie różnią?

Bielizna termiczna to każdy typ bielizny, który chroni nasze ciało przed chłodem i ma pomóc w utrzymaniu temperatury optymalnej. Odzież ta nie może zapewnić odprowadzenia wilgoci czy też odpowiedniej wentylacji, ponieważ jej celem jest ochrona naszego ciała przed chłodem, deszczem, mrozem oraz wiatrem i to za wszelką cenę. Z tego właśnie powodu termiczna bielizna raczej nie jest wskazana do uprawiania sportu na powietrzu. Zamiast tej bielizny używamy bielizny termoaktywnej.

Czy warto kupić bieliznę termoaktywną?

Bielizna termoaktywna to bielizna, która izoluje od chłodu oraz także od zewnętrznych czynników. Do tego zapewnia odpowiednią wentylację jak i także odprowadza świetnie wilgoć. Ta oddychająca bielizna jest wskazana dla sportowców oraz także sprawdza się świetnie podczas fizycznej aktywności. Jeśli sięgniemy po bieliznę o strukturze jak i także składzie odpowiednim, zapewnimy swojej skórze wentylację, a do tego osłonę przed panującym chłodem. Jazda na rowerze, bieganie oraz wiele innych aktywności, które są wykonane na świeżym powietrzu jak i także w pomieszczeniach, dzięki bieliźnie komfortowej, może się stać przyjemniejsze.

ZOBACZ:

 

Uprawianie sportu w odzieży zwyczajnej jest dosyć niewygodna. Bielizna oraz ubrania nie odprowadzają wilgoci zbyt dobrze, a poza tym samo ubrania kiepsko to izolują od atmosferycznych czynników. Tylko termoaktywne modele są w stanie utrzymać ciepło na poziomie stałym.

Rodzaje termoaktywnej bielizny

Poza podziałem najprostszym, a więc na bieliznę męską oraz na bieliznę damską, znajdziemy bez problem bieliznę termoaktywną, która jest dedykowana do konkretnych sportowych dyscyplin.

Pierwszą z nich jest termoaktywna bielizna do biegania. Odzież ta powinna być dopasowana dobrze, bardzo elastyczna jak i także odporna na atmosferyczne czynniki. Wybór odzieży termoaktywnej oraz bielizny do biegania jest bardzo duży. Warto skompletować zestaw, który pozwoli nam się ubrać na cebulkę przysłowiową oraz w razie czego posłuży nam do biegania i to przez cały rok.

Kolejny rodzaj bielizny termoaktywnej to bielizna do jazdy na rowerze. Do jazdy na rowerze zastosować można bieliznę, która jest zbliżona do tej, po którą biegacze sięgają. Warto wybrać przylegające stroje, które się nie będą unosiły oraz podwijały na skutek oddziaływania samego pędu powietrza. Do jazdy na rowerze wybrać można spodnie czy też spodenki z wkładką, a więc z wypełnieniem. Chroni przed otarciami od siodełka. Do tego warto dodać także kalesony.

Kolejnym rodzajem bielizny jest bielizna termoaktywna na narty. Jej zadaniem jest również bardzo dobra termiczna ochrona. Muszą jednak także odprowadzić nadmiar wilgoci z naszej skóry. Warto sięgnąć po termoaktywną bieliznę, która jest wykonana z wełny merynosów. Jest to taki dobry materiał, ponieważ jest to tkanina o naprawdę niezwykłych właściwościach. Okazuje się, że grzeje, ale nie podgrzewa. Jakby tego było mało odprowadza świetnie nadmiar wilgoci.

Jednak sama bielizna oddychająca to nie wszystko, na co się powinniśmy zdecydować w przypadku jazdy na nartach. Chcą otrzymać ciepło ciała, do zestawu warto dołączyć kalesony już wspomniane jak i także swetry wykonane z materiałów odpowiednich oraz również spodnie z wkładką.

Gdzie kupić bieliznę termoaktywną?

Z kupnem bielizny termoaktywnej nie będziemy mieli zbyt dużego problemu. Jest ona powszechnie dostępna. Znajdziemy ją w zasadzie w każdym sklepie sportowym z odzieżą. Kupimy ją nie tylko w sklepach stacjonarnych, które cieszą się ogromną popularnością, ale także w sklepach internetowych. Sklepy stacjonarne mają tę przewagę, że możemy w nich przymierzyć wszystkie ubrania. Nie będziemy mieli problemu z doborem odpowiedniego rozmiaru. Jednak sklepy internetowe na tyle nas kuszą, ponieważ oferują dużo niższe ceny od tych oferowanych w sklepach stacjonarnych. Często możemy liczyć na wiele gratisów czy też na darmową przesyłkę. Z kolei w sklepach stacjonarnych możemy liczyć na pomoc doświadczonych pracowników. Zdążyliśmy się już przekonać, że wcale wybór bielizny termoaktywnej nie jest taki łatwy jakby mogło się nam wydawać.