Dojrzała skóra to nie problem – zabiegi kosmetyczne, które musisz znać

Młoda i jędrna skóra to syndrom młodości a jednocześnie marzenie każdej kobiety. Wbrew panującej, błędnej opinii, zabiegi pielęgnacyjne dla cery dojrzałej nie różnią się wiele od zabiegów, które przeprowadzane są dla cery młodej. Najistotniejszą kwestią jest dokładne oczyszczenie skóry, najlepszym zabiegiem do tego jest peeling. Skóra powinna być regularnie przemywana przy użyciu preparatów bez alkoholu. Oczywiście, podobnie jak w przypadku innych rodzajów cery, domowe zabiegi mogą nie wystarczyć. Potrafią one znacząco poprawić wygląd cery, ale żeby zobaczyć znaczną różnicę należy udać się do specjalistycznego salonu na zabiegi kosmetyczne. Dzięki odpowiednim zabiegom twarz może odzyskać dawny blask.

Pielęgnacja cery dojrzałej w domowych warunkach

Gabinet kosmetyczny
Zabiegi kosmetyczne

Dbanie o wygląd i kondycję dojrzałej cery nie jest prostym zadaniem, wymaga poświęcenia trochę czasu i znajomości kilku zasad. Cera dojrzała potrzebuje odpowiedniego oczyszczenia, nawilżenia i wygładzenia. Specjalisty od kosmetologii polecają przynajmniej raz w tygodniu zabieg peelingu twarzy w celu oczyszczenia cery. Kwestie nawilżenia może rozwiązać odpowiednia dieta – kluczową rolę odgrywa nawodnienie organizmu. O równowagę wodną cery dbają specjalnie stworzone do tego celu kremy, np. intensywnie nawilżający. Planując domowe zabiegi kosmetyczne dla cery dojrzałej zalecane jest stosowanie 2-3 razy w tygodniu domowych maseczek oraz zabiegów na wygładzenie twarzy. Można to skutecznie robić przy pomocy odpowiednich kremów wygładzających.

Pielęgnacja skóry dojrzałej w salonie kosmetycznym

Większość oznak starzenia można łatwo zredukować, korzystając z profesjonalnych zabiegów kosmetycznych w profesjonalnych salonach kosmetycznych. Oferują one szereg zabiegów, których celem jest przywrócenie cerze dawnego blasku. Jeden z takich zabiegów został stworzony w oparciu o składniki o bardzo niskiej i maksymalnie wysokiej masie cząsteczkowej. Zapewnia to głębokie nawilżenie skóry i ochronę przed zbyt wczesną utratą wody, spowodowaną głównie przez czynniki zewnętrzne. Rezultatem takich zabiegów jest nawilżona i wygładzona skóra.

Przykładem zabiegu kosmetycznego dla cery dojrzałej może być lifting wolumetryczny twarzy. Sam zabieg polega na wstrzyknięciu pod skórę wypełniacza zwiększającego objętość tkanek. Wypełniaczem tym jest kwas hialuronowy lub kwas polimlekowy. Lifting wolumetryczny trwa od 30 do 60 minut. Podczas samego zabiegu pacjentka odczuwa kłucie i uczucie rozpychania pod skórą. Ogromną zaletą liftingu jest natychmiastowy efekt. Za pomocą kwasu można skutecznie wygładzić zmarszczki i bruzdy, ale też podnieść policzki czy też ujędrnić skórę.

Innym przykładem może być mikrodermabrazja. Jest to zabieg przeznaczonym do złuszczania naskórka przy wykorzystaniu specjalnego aparatu. Zbędny naskórek ścierany jest za pomocą mikrokryształków, które bardzo szybko odsysane są wraz z obumarłymi komórkami naskórka. Metoda ta nie jest inwazyjna, przez co nie daje nieprzyjemnych odczuć. Po takim zabiegu kosmetycznym skóra jest zaróżowiona przez co zdecydowanie lepiej przyswaja kosmetyki. Poprawia się również krążenie krwi w skórze co skóra jest lepiej dotleniona. Zabieg ten przynosi bardzo dobre efekty, tylko i wyłącznie jeśli jest wykonywana systematycznie. Eksperci mówią o 8-10 zabiegach, w odstępach tygodniowych.

Metoda ta wykorzystywana jest głównie do redukcji zmarszczek wokół oczu, ust i na szyi,a także redukcji przebarwień posłonecznych czy też oczyszczania cery

Z usług jakich salonów kosmetycznych korzystać?

Pamiętaj, że twarz to Twoja wizytówka. Pierwszą rzeczą na którą zwrócą uwagę nowo poznane osoby będzie właśnie twarz. Warto, więc powierzyć jej wygląd profesjonalistom i osobom z doświadczeniem. Wybierając salon, w którym przeprowadzamy swoje zabiegi kosmetyczne należy zwrócić szczególną uwagę na wiedzę i doświadczenie pracujących tam osób. Najlepiej jeśli taka osoba ukończyła specjalne, kierunkowe studia a także powiększała swoją wiedzę na kolejnych kursach i szkoleniach. Nie bez znaczenia jest także opinia innych klientem, które wcześniej korzystały z usług danego salonu. Jeśli zabiegi kosmetyczne były wykonane prawidłowo i co najważniejsze, przyniosły efekt – taki salon na pewno będzie polecany. Zwróć również uwagę na ceny i zakres oferowanych zabiegów. Im jest ich więcej tym lepiej.

Zadbaj o swoją cerę!

Mimo upływu lat Twoja cera może dalej wyglądać świetnie! Kluczem do osiągnięcia sukcesu jest właściwe oczyszczanie, pielęgnacja oraz nawilżanie skóry. Cera dojrzała potrzebuje takich zabiegów częściej niż młoda cera, która naturalnie regeneruje się w szybszy sposób. Oczywiście, część zabiegów można z powodzeniem wykonywać w domowym zaciszu, przy użyciu kilku kremów i regularnym stosowaniu maseczek. Żeby osiągnąć trwały i bardzo widoczny efekt należy udać się do profesjonalnego salonu kosmetycznego celem wykonania specjalistycznych zabiegów kosmetycznych. Dzięki doświadczeniu i wiedzy kosmetyczki, Twoja cera może znów wyglądać młodo i zachwycać innych.

 

Dodaj komentarz