Dobry catering wcale nie musi być drogi! Znajdź najlepszy dla swojej firmy

Jeśli posiadasz własną firmę, nie raz pewnie organizowałeś już imprezy okolicznościowe, czy to dedykowane tylko i wyłącznie integracji pracowników, czy wigilie lub jubileusze. Wiesz też na pewno, że organizacja takiego eventu to masa spraw do załatwienia. Nie może na nich zabraknąć poczęstunku dla gości, którzy będą w danej imprezie uczestniczyć, tylko jak znaleźć dobry catering dla firm, który zaserwuje smaczne dania, które podpasują wszystkim,a na dodatek nie wydać przy tym fortuny?

Jak znaleźć dobry catering dla firm?

Catering dla firm

Wbrew pozorom nie jest to łatwe zadanie, nie wystarczy wpisać w wyszukiwarce dane hasło i wybrać pierwsza lepszą firmę. Oczywiście można tak zrobić, tylko nie można się potem dziwić słabej jakości obsługi. Catering dla firm jest trochę inny niż ten dedykowany catering (polecamy lunch box Szczecin) na imprezy rodzinne typu komunia czy chrzest. przede wszystkim różni się ilością przygotowanego jedzenia. Często na eventach firmowych goszczone są setki osób, a nie trzydzieści czy czterdzieści, jak w przypadku imprez rodzinnych, dlatego pierwsze pytanie, jakie należy zadać takiej firmie to, czy obsługiwali już takie duże imprezy. Jeśli nie możemy im zaufać, jednak trzeba się liczyć, z tym że będą się oni uczyli wielu rzeczy właśnie dopiero na nas w trakcie eventu. Dlatego lepiej jest wybierać catering dla firm, który ma już na swoim koncie jakiekolwiek doświadczenie. Także kwestia jedzenia jest tu bardzo ważna, o ile schabowy i pierogi są bardzo smaczne, i tyle nie bardzo pasują do eleganckiej imprezy typu jubileusz działalności, dlatego należy zapytać o menu, jakim dysponuje dana firma. Na tego typu imprezach świetnie sprawdzą się wszelkiego rodzaju sushi, małe drobne przystawki w formie bufetu czy stołu szwedzkiego i ewentualnie jeśli jest miejsce na ustawienie stołów obiad. Jednak obecnie króluje tak zwane standing party, dlatego, należy zwrócić uwagę czy serwowane dania, dają możliwość skonsumowania ich w pozycji stojącej. Doświadczenie cateringu dla firm może się okazać także nieocenione przy samej organizacji imprezy. Ważną kwestią jest to, czy dana firma tylko dowozi posiłki, czy także zajmuje się ich podaniem, i ułożeniem na stole, kiedy to robi i jak. Najlepiej, aby posiłki były gotowe nie wcześniej niż pół godziny przed rozpoczęciem imprezy, gdyż kiedy będą leżały zbyt długo na stole stają się nieświeże i mało apetyczne. Dobry catering dla firm należy zacząć szukać już co najmniej miesiąc przed imprezą, aby mieć czas na spotkanie z firmą omówienie potraw i tego, czego oczekujemy od formy w zamian za wynagrodzenie. Najlepiej jest przegadać wszelkie kwestie osobiście w punkcie gastronomicznym. Przy okazji można na własne oczy sprawdzić jak funkcjonuje firma, jakie posiada zaplecze oraz ilu pracowników zatrudnia. To wszystko rzutuje na jakość usługi oferowanej przez firmy cateringowe.

Jakie dania w cateringu dla firm?

Kwestia odpowiednie menu jest bardzo ważna, jednak nieraz bardzo trudno jest sprostać oczekiwaniom wszystkich gości, trzeba wziąć zawsze pod uwagę wegan, osoby uczulone na orzechy, które są częstym alergenem, a także charakter imprezy. Najlepiej jest podzielić swoje menu na trzy części. W pierwszej z nich powinny znaleźć się dania dla wegan takie jak sushi, sałatki, czy wegańskie kotleciki, w drugiej trzeba wziąć pod uwagę mężczyzn, którzy raczej rzadko kiedy spożywają sałatki, a więc tak najlepiej sprawdzi się deska wędlin lub serów wraz z grzankami i innymi dodatkami. Trzecia to kuchnia typowo polska, czyli pierogi, śledzie i tym podobne dania. Dzięki takiemu prostemu podziałowi można być niemal pewnym, że żaden z gości nie wyjdzie z imprezy głodny. Ciekawa opcja cateringu dla firm jest tak zwany ciepły bufet, gdzie w specjalnie przygotowanych stale podgrzewanych naczyniach znajdują się potrawy, takie jak dodatki (ziemniaki, talarki, frytki), mięso (schab, fileciki drobiowe itp.) Taka opcja sprawdza się na imprezach, które rozpoczynają się późnym popołudniem, a kończy nad ranem.

Sprawdzaj opinie w internecie

W dzisiejszych czasach internet jest nieocenionym źródłem wiedzy, na każdy temat. Także na temat cateringu dla firm. Dokonując porządnego researchu, będziesz mieć pewność, że wybrałeś dobrze. Jak w takim razie to zrobić? Należy wziąć kilka firm cateringowych, które zainteresowały nas swoją ofertą. Porównać ich opinie wystawiane przez klientów. Następnie sprawdzić ile lat funkcjonują już na rynku i jakie imprezy mają na swoim koncie. W większości przypadków wszystkie te informacje znajdziesz na stronach wybranych przez ciebie firm gastronomicznych. Jeśli tak nie będzie można podejrzewać, że dana firma ma coś do ukrycia lub jest po prostu nieprofesjonalna. Najlepiej, aby na tej liście znalazły się same firmy prowadzące catering dla firm, ze względów, o których opisałem wcześniej. Wybór odpowiedniego cateringu dla firm może mieć ogromny wpływ na powodzenie organizowanej imprezy. Ludzie, którzy mają w pobliżu dobre jedzenie, czują się o wiele lepiej i o wiele milej spędzają taki czas. Dlatego warto zadbać o ten aspekt jak najlepiej.