Dbajmy należycie o swój telefon.

Kupiliśmy sobie nowy telefon i jesteśmy bardzo podekscytowani. Otwierając pudełko przysięgamy sobie dbać o ten sprzęt, aby znacznie dłużej nam posłużył od wcześniejszego możemy. Możemy go zaklinać czy też obchodzić się z nim jak z jajkiem, ale nie wolno nam się oszukiwać – prędzej czy też później wyląduje on na ziemi czy też zaliczy spotkanie w jednej kieszeni na przykład z kluczami. Na takie elementy wrażliwe jak właśnie wyświetlacz czyha masa niebezpieczeństw. Ochronie na pewno służy jakże popularne szkło hartowane. Czym się ono charakteryzuje i czy oby na pewno warto je zakupić?

Czym jest szkło hartowane?

Szkło hartowane to sposób szeroko rozpowszechniony na zabezpieczenie w smartfonie ekranu. Chroni ono wyświetlacz przed pęknięciami czy też zarysowaniami. Najczęściej na rynku pojawia się szkło hartowane z oznaczeniem 9h. Oznacza to dziewiąty stopień twardości. Jedynie można zarysować taki materiał ostrzem diamentowym. Zatem jeśli założymy na telefon hartowane szkło, to jak najbardziej możemy mieć pewność, że nie zaszkodzą mu żadne ostre przedmioty, które razem z nim znajdują się w kieszeni czy też w torebce.

Innym sposobem na zabezpieczenie wyświetlacza w telefonie komórkowym jest jeszcze nie tak dawno popularna folia do naklejenia na ekran. W porównaniu z hartowanym szkłem cechuje się dużo niższą ceną oraz także większą elastycznością. Sprawia to, że nieco trudniej zakłada się ją na telefon. Nie jest niestety także taka wytrzymała. Zarówno folia jak i także szkło nie powinny w żadnym wypadku utrudniać korzystania z telefonu komórkowego. Oczywiście pod warunkiem, że są one dobrej jakości. Gdy decydujemy się na rozwiązania niesprawdzone, to ryzykujemy wrażliwością ekranu dotykowego jak i także pogorszeniem wyświetlania.

Folie ochronne oraz szkła hartowanie w teorii oczywiście nie są konieczne. Jeśli telefon komórkowy jest zabezpieczony fabrycznie szkłem. Takie szkło chroni jak najbardziej ekran przed zarysowaniem, ale po jakimś czasie można zauważyć na nim liczne zadrapania. Chociaż większość nowych telefonów na rynku tego rodzaju zabezpieczenie posiada, to mimo to warto zainwestować w ochronę dodatkową.

Opinie dotyczące szkła hartowanego na telefon

W sieci możemy znaleźć naprawdę masę filmów, które dokumentują testy szkła hartowanego na telefon. Osoby testujące zabezpieczają ekran smartfonu hartowanym szkłem o grubości 9h i następnie próbują je różnego rodzaju przedmiotami zarysować. Jak bardzo łatwo zaobserwować, ochrona znosi łatwo nawet uderzenia młotkiem. Po użyciu noża ostrego na szkle nie pozostaje w żadnym wypadku nawet jedna ryska. Poddaje się dopiero ona uderzeniom mocniejszym oraz zadawanym pod kątem. Po zdjęciu osłony popękanej nasz telefon będzie w dalszym ciągu wyglądał niczym nowy oraz także będzie w pełni funkcjonalny.

Musimy mieć na uwadze, że szkło hartowanie na telefon nie tylko jest ochroną wyświetlacza przed zarysowaniami. Jest to również pewnego rodzaju stopień amortyzacji naszego telefonu w razie upadku. Szkło może przejąć część energii i nasz ekran może zostać uratowany przed zniszczeniem. W przypadku takim nie mamy gwarancji. Jednak lepiej spróbować i sobie pożałować, a niżeli żałować, że nie spróbowaliśmy.

Dla każdego telefonu inne szkło hartowane

Chyba nikomu nie trzeba mówić, że każdy smartfon się różni między sobą wymiarami jak i także rozmieszczeniem elementów takich jak lampa błyskowa, obiektyw aparatu czy też głośnik. Właśnie z tego względu jest konieczne dobranie do modelu danego także odpowiedniego szkła hartowanego. Musimy po prostu wybrać ochronę dedykowaną konkretnemu telefonowi. Wówczas mamy sto procent pewności, że szkło będzie w sposób idealny przylegać do ekranu i w żadnym wypadku nie zaburzy jego funkcjonowania. Na pewno powinniśmy unikać zakładania ochrony tylko i wyłącznie na część ekranu. Takie postępowanie nie gwarantuje nam zabezpieczenia w stopniu wystarczającym.

Przed zakupem zatem staniemy w obliczu bardzo poważnej decyzji. Chodzi o to jakiej firmy szkło hartowane powinniśmy wybrać. Na pewno zapoznać się musimy ze wszystkimi opiniami jak i także testami produktów producentów poszczególnych. Gdy kupujemy dobrą osłonę, to otrzymamy najczęściej w zestawie ściereczki, które pomogą nam przygotować ekran na montaż. Jedna z nich zapewne będzie nasączona alkoholem, a druga posłuży nam do wytarcia na sucho wyświetlacza. Czasem także dostaniem naklejkę, za pomocą której z ekrany ściągniemy drobinki kurzu. Nie wolno nam dopuści do tego, aby dostało się cokolwiek pomiędzy powierzchnię wyświetlacza a nasze szkło hartowane. Pyłki niestety będą widoczne wyraźnie, a większe elementy nawet mogą wpłynąć na działanie dotykowego systemu w naszym telefonie. Musimy także pamiętać, że raz zdjęte szkło hartowane z telefonu do powtórnego użycia już się nie nadaje. Gdy nie czujemy się mocno w montażu szkła hartowanego zawsze możemy w punkcie obsługi, gdzie kupujemy szkło poprosić i jego zamontowanie. Jest to wówczas wykonane bardzo szybko, dokładnie, fachowo oraz nienagannie. Wiele osób wykonując tę czynność samodzielnie miewa problemy.