Damskie ubrania dla wymagających, czyli moda ekskluzywna

Każda kobieta chce wyglądać dobrze i czuć się świetnie w swoich ubraniach. Zazwyczaj w szafach mamy to, co spełnia nasze standardy pod względem jakości, kroju i fasonu oraz wyglądu. Ubrania pełnią dla nas nie tylko rolę użytkową, chroniąc nas przed zimnem i innymi czynnikami zewnętrznymi, ale mogą dodawać nam pewności siebie czy podwyższyć samoocenę. Jest tak zwłaszcza w przypadku przemyślanych stylizacji, które są dopasowane do naszej sylwetki i dobrze dobrane pod względem kolorystycznym.

 

Perfekcyjne dopasowanie

Każda z nas ma inną figurę, a ubrania potrafią ukrywać niektóre mankamenty, a uwypuklać mocne strony sylwetki. Aby jednak tak było, trzeba najpierw zdobyć wiedzę na temat typów fasonów, które są zarezerwowane dla naszych proporcji. Panie, które mają mały biust, mogą nadać mu nieco optycznej objętości wybierając sukienki i bluzki o kroju kopertowym. Raczej nie będą wyglądały dobrze w oversizowych koszulach czy bluzach. Z kolei panie, które chciałyby bardziej podkreślić talię mogą wybierać sukienki z wiązaniem w pasie lub spodnie i spódnice z wysokim stanem. Dobrym źródłem inspiracji może być moda ekskluzywna i premium, która nawiązuje często do oficjalnej elegancji.

Niektóre panie bardzo dobrze czują się w takim formalnym stylu, więc chętnie sięgają po dobre jakościowo marynarki, koszule i spodnie, czy spódnice wykonane z materiałów, które się nie gniotą ani nie deformują. Z pewnością nieraz mieliśmy do czynienia z materiałami, które są bardzo podatne na utratę oryginalnego kształtu i mechacenie się materiału. To dość uciążliwe problemy. O ile na początku ich nie widać to po kilku praniach, mogą wyglądać bardzo nieestetycznie, sprawiając, że nie będziemy miały ochoty ich na siebie wkładać. Zupełnie inaczej jest, jeśli chodzi o modę ekskluzywną i premium. To bardzo przemyślane wykonanie projektów osób, które dobrze znają się na rodzajach tkanin i na tym, w jaki sposób ich używać.

 

Kaszmir i jedwab – ekskluzywne włókna

Wiele pań bardzo ceni sobie to, co pozyskiwane jest w sposób naturalny. Do niezwykle luksusowych włókien należy kaszmir, który pozyskiwany jest z kóz kaszmirskich. To bardzo drogocenna wełna, która w dotyku przypomina delikatny puch. Wykonany z kaszmiru szal jest bardzo cienki i delikatny, a zapewnia nieporównywalne z niczym zabezpieczenie przed zimnem. Cena oryginału to kilkanaście tysięcy złotych.  Niektórzy twierdzą, że kaszmir jest 6 razy cieplejszy od tradycyjnej wełny. To zapewne dzięki niezwykłym cechom kóz, które zostały obdarzone tym naturalnym włosem, aby przetrwać w trudnych himalajskich temperaturach. Szal wykonany z kaszmiru jest bardzo lekki, ale niestety pojawia się mnóstwo podróbek.

Część pań uważa, że do mody ekskluzywnej i premium można zaliczyć jedwabne ubrania i szale. Jedwabna sukienka bardzo dobrze chłodzi ciało w upalny dzień. Według niektórych jej wadą jest to, że dość mocno się gniecie. Jeśli wybierzemy wzór i fason, który przypadnie nam do gustu, z pewnością możemy prezentować się doskonale w tej wyjątkowej tkaninie. Oczywiście trzeba pamiętać, aby takie ubrania odpowiednio przechowywać, delikatnie prać bez użycia detergentów. Poddając ich zbyt wysokim temperaturom moglibyśmy sprawić, że stracą swoje wyjątkowe właściwości.

 

Mniej znaczy więcej 

Moda ekskluzywna i premium to nie tylko ubrania dla osób z pełnym portfelem. Na ogół możemy pozwolić sobie na kupienie rzeczy bardziej kosztownych, a co za tym idzie dużo lepszych pod względem jakościowym. Dzięki temu będziemy cieszyć się lepszym wykonaniem ubrań, więc wcale nie musimy mieć ich dużo. Niektóre osoby dążą do tego, żeby w swojej szafie utrzymać transparentność i nie kupować zbyt wiele. Podejście takie można nazwać minimalizmem. W takich szafach króluje porządek i wszystko jest starannie przemyślane. Niektóre osoby mają bardzo praktyczne podejście do garderoby i wybierają na zakupach tylko te rzeczy, które są bardzo uniwersalne. Chodzi tu zarówno o fason, jak i kolorystykę. Dzięki temu każdego dnia wiedzą w co się ubrać i nie zaprzątają sobie głowę mało istotnymi detalami. Dzięki takiemu podejściu oszczędzają sporo czasu i zawsze wyglądają dobrze, choć ktoś mógłby powiedzieć. że nieco tendencyjnie.

 

Moda i ubrania od projektantów 

Niektórzy z nas lubią bawić się modą i traktują ją jako dobre źródło inspiracji, ale zawsze starają się wykazać własną inwencję. Moda ekskluzywna i premium może stanowić idealne centrum zainteresowania dla osób, które chcą wyglądać oryginalnie i bardzo gustownie. Kiedy doświadczymy na sobie lepszej jakości niektórych ubrań, z pewnością nie będziemy chcieli z nich rezygnować, ale będziemy woleli dołożyć pieniądze na zakup tego, co rzeczywiście dobrze koresponduje z naszymi oczekiwaniami. Jeśli więc szukamy tego, co naprawdę dobre, możemy zawężyć swoje poszukiwania do produktów, które wykonane zostały w trosce o detale. Być może zainteresujemy się również dziełami projektantów lub poszukamy miejsc, gdzie stroje szyte są na wymiar. Dzięki temu zyskujemy najlepsze dopasowanie i wizerunek, w którym ciężko dopatrzeć się słabych stron.

 

English

Dodaj komentarz