Co trzeba brać pod uwagę kupując ubranka dla dzieci?

     Wymagania dotyczące produkcji odzieży dziecięcej są znacznie wyższe w porównaniu z podobnymi produktami dla dorosłych. Ważna jest tutaj lekkość, miękkość, dopasowanie, użycie naturalnych tkanin i brak szorstkich szwów. Ubranka dla dzieci muszą być wygodne. Powinny zapewnić dziecku swobodę poruszania się bez ograniczania jego ruchów.

Na co zwraca uwagę przy wyborze ubranek dla dzieci?

Wybierając rzeczy dla swojego dziecka, zawsze trzeba zwracać uwagę na następujące kwestie:

   Odzież powinna być dopasowana do rozmiaru i wieku. Najbardziej odpowiedni sposób na udany zakup to dokładne zmierzenie dziecka. Pomiary odnoszą się do siatki wymiarowej, a tym samym określają prawidłowy rozmiar. Jeśli rozmiar waha się między dwoma znakami skali w tabeli, zwykle trzeba wybrać większą rzecz. Rozmiar na etykiecie odzieży najczęściej oznacza wzrost dziecka, dzięki czemu rodzice mogą łatwiej dokonać wyboru nowej rzeczy.

   Kupując ubranka dla dzieci, rodzice powinni zwrócić uwagę, na co najmniej dwa parametry: wzrost i obwód klatki piersiowej. Dostępność danych dotyczących talii i bioder, a także długości pleców to szczególne ważne dane, które pozwolą wybrać idealną odzież. Małe dzieci rosną bardzo szybko. Niemowlęta w pierwszych trzech miesiącach życia rosną średnio o jeden rozmiar, co półtora miesiąca. Od 3 miesięcy do roku jeden rozmiar, co trzy miesiące. Od jednego roku do 4-5 lat tempo wzrostu zwalnia: wielkość rośnie raz na sześć miesięcy. Następnie jeden rok plus jeden rozmiar. Powyższe normy są rodzajem przeciętnego punktu odniesienia, punktu wyjścia, który pozwala zrozumieć, jak określić rozmiar ubrań tak dokładnie, jak to możliwe, biorąc pod uwagę indywidualne cechy każdego dziecka. 

   Odzież powinna być wykonana z naturalnych tkanin o minimalnej zawartości materiałów syntetycznych. Szafa dziecięca powinna składać się głównie z rzeczy wykonanych z naturalnych, przyjemnych w dotyku tkanin z niewielkim dodatkiem materiałów syntetycznych, co znacznie wydłuża żywotność produktów. Sztuczne materiały są dopuszczalne, a nawet mile widziane, jeśli chodzi o kurtki, wiatrówki, ale nie w przypadku bielizny dziecka, która ma bezpośredni kontakt ze skórą i może powodować różne reakcje alergiczne.

Wygoda ubranek dla dzieci

   Ubranka dla dzieci w wieku trzech lat odzież powinna być miękka, o dobrej oddychalności, higroskopijności z naturalnych tkanin, bez twardych szwów. Ubrania dziecięce muszą się łatwo zdejmować, co jest ważne dla noworodków i dzieci uczęszczających do przedszkola. W pierwszym przypadku matka nie będzie mieć dodatkowych trudności podczas przebierania malucha, a w drugim przypadku dziecko szybko opanuje umiejętności samoobsługowe. W takim przypadku lepiej nie kupować ubrań z wieloma guzikami i skomplikowanymi detalami.

  Najlepiej, gdy rodzice wybierają rzeczy na suwakach. Trzeba zwrócić uwagę na szwy i akcesoria, które powinny być płaskie. Ubranka dla dzieci nie powinny również utrudniać ruchu i ograniczać swobody dziecka. W ubraniach dla niemowląt ważne jest, aby akcesoria były mocno przymocowane, aby dziecko nie mogło je oderwać i włożyć do ust. W takim przypadku body, bluzki, kamizelki z płaskimi zapięciami, guzikami na ramieniu będą bardzo wygodne w obsłudze. W przypadku suwaków i kombinezonu wygodne jest, gdy zapięcie znajduje się, poniżej, aby łatwiej było zmienić pieluchę. 

  Ubranka dla dzieci powinny być praktyczne. Przedmioty zakupione w wieku przedszkolnym muszą dobrze tolerować wielokrotne pranie. Wybierając ubrania dla dziecka w tym przypadku, lepiej nie wybierać delikatnych tkanin, które nie tolerują takich częstych zabiegów. Warto kupować ubrania z bardziej trwałych materiałów.

Efekt estetyczny ubranek dla dzieci

   Odzież powinna być wysokiej, jakości. Ubrania dziecięce powinny mieć mocne szwy i zamki błyskawiczne, do szycia powinny być stosowane wyłącznie mocne materiały wysokiej, jakości, a sama praca szycia musi być profesjonalna i wysokiej jakości. Tylko w tym przypadku dziecko będzie mogło bawić się beztrosko bez obawy o uszkodzenie nowych ubrań i otarcie ciała.

   Ubranka dla dzieci powinny być piękne. Ubrania dziecięce powinny być efektowne i interesujące. Oczywiście można ubrać dziecko w niebrudzące kolory i dyskretne modele. Ale raczej nie pomoże mu to w harmonijnym i wygodnym odczuciu takiej szarości. Udowodniono, że nawet dzieci wyrażają swoje preferencje w kolorach, a starsze dzieci chętnie się przebierają i wybierają barwne ubrania. Ponadto obecność różnych części pomaga w rozwoju umiejętności motorycznych. Badania pokazują, że wzór i kolor materiału stymulują zainteresowanie dziecka i rozwój umysłowy.  

Funkcje wyboru czapek

 Czapka powinna być wygodna dla dziecka. Nie powinna ślizgać się, ale być łatwo zakładana i zdejmowana. Dobrze jest, jeśli ma regulowane zapięcia, co pozwala ciasno przylegać do głowy. Jedna z najważniejszych zasad, czapka powinna niezawodnie chronić przed wiatrem i nie może się zsuwać z głowy. Idealnie, jeśli wnętrze czapki stykające się ze skórą dziecka jest wykonane z naturalnych materiałów. Lepiej jest preferować bawełnę, ponieważ inny powszechny materiał, wełna, może kłuć i podrażniać skórę.

ZOBACZ TAKŻE:

 

Dodaj komentarz