Budowanie kariery i samokształcenie – czyli dlaczego decydujemy się na założenie rodziny w późniejszym wieku?

Budowanie kariery i pozycji społecznej w XXI wieku często spycha na dalszy plan alternatywę czy też okres, w którym niegdyś zawierano małżeństwa. Średnia wieku osób, które współcześnie decydują się na założenie rodziny, zdecydowanie się przesunęła w czasie. Jakie czynniki na to wpływają i czy status singla w pewnym momencie ulega zmianie?

Budowanie wizerunku i kariery zawodowej często spycha na dalszy plan wizję założenia rodziny

W życiu wielu mężczyzn na świecie w pewnym momencie dochodzi do tego, że chcą założyć rodzinę. Zazwyczaj ma to miejsce dopiero wtedy, gdy status społeczny czy też materialny wydaje się być unormowany, mamy stałą pozycję zawodową w branży, mieszkanie czy samochód. Wówczas wiele osób decyduje się na krok kolejny jakim jest możliwość założenia rodziny. Ale jak powszechnie wiadomo do tanga trzeba dwojga. Dlatego też czas ten, w którym dochodziliśmy do swojej sytuacji społecznej, pewnego statusu, bardzo często wykorzystywany jest na poszukiwania odpowiedniej partnerki, z którą ewentualnie można w przyszłości stworzyć stały związek. Bardzo często etap poszukiwań odpowiedniej osoby się zdecydowanie wydłuża. Wynika to między innymi z tego, że mamy bardzo często konkretne, sprecyzowane wymagania względem naszej drugiej połówki i prowadzimy surową wręcz selekcję, z której niewiele zostaje. Społeczeństwo XXI wieku, to często społeczeństwo singli, którzy wolą angażować się w budowanie swojej kariery, pozycji na rynku pracy, samokształcenie, rozwój i różnego rodzaju kursy, niż w związek z drugą osobą. Wszakże związek z drugą osobą wymaga uwagi, zaangażowania oraz przede wszystkim czasu. A kiedy żyjemy w pełnym biegu, wówczas wielu nie ma czasu na spotkanie swojej wybranki i woli skupić się na kreowaniu swojego wizerunku, budowaniu firmy czy też pięciu się po szczeblach hierarchii firmy. Niezależnie którą drogą w życiu pójdziemy, bardzo często po pewnym czasie, zazwyczaj jest to około dziesięć lat, spotykamy się w punkcie wyjścia, w którym okazuje się, że budowanie swojej kariery to nie wszystko, czujemy się odrobinę samotni i chcemy ten status zmienić. Wówczas z pomocą wielu osobom przychodzą różnego rodzaju portale randkowe oraz aplikacje, które ostatnich latach wiodą prym wśród osób poszukujących znajomości.

Przygotowanie do ślubu – na co warto zwrócić uwagę, zanim powiemy sobie tak?

Kiedy znajdziemy już swoją wybrankę serca, kobietę która wydaje się być idealna, następuje faza, w której warto się poznać, sprawdzić jak się ze sobą dogadujemy. Dlatego też jednym z najtrudniejszych testów do przeprowadzenia między dwojgiem ludzi jest zamieszkanie pod wspólnym dachem. Wówczas wszelkie kwestie, które do tej pory nie były widoczne w naszej relacji, wyjdą na światło dzienne. Mieszkając pod jednym dachem i spędzając ze sobą czasami nawet dwadzieścia cztery godziny na dobę, istnieją dwie opcje rozwiązania scenariusza. Pierwsza sprawi, że związek ten bardzo szybko się skończy, druga z kolei jest taka, że dojdziemy do różnych kompromisów i porozumień, dzięki czemu kolejny ewentualny krok, jakim jest ślub będzie o wiele łatwiejszym do wcielenia w życie. Kiedy zdecydujemy się na wzięcie ślubu, wówczas następują huczne przygotowania do tego przedsięwzięcia. W zależności od naszych preferencji czy upodobań, na taką opcję warto się zdecydować. Jedni preferują imprezy skromne, ale stylowe, gdzie zaproszeni zostaną jedynie rodzina i najbliżsi przyjaciele. Dzięki czemu czas ten można spędzić w naprawdę ciekawy sposób. Inni z kolei decydują się na okazałe i wystawne przyjęcia weselne. Jednak zanim do wesela dojdzie, według powszechnie przyjętych tradycji na całym świecie, najbliżsi przyjaciele i członkowie rodziny urządzają pannom młodym wieczory kawalerskie.

Wieczory kawalerskie w Polsce – popularne opcje, na które warto się zdecydować

Wieczory kawalerskie w Polsce może nie są tak intensywne, jak to czasem możemy zobaczyć w amerykańskich filmach, nie mniej jednak tradycja wieczorów kawalerskich https://axenation.com/pl/ także w naszym kraju jest kultywowana. Najczęściej jest to wieczór, podczas którego grupa mężczyzn wraz z panem młodym na czele udaje się na wyprawę między barami. Zazwyczaj wyprawy te są sowicie zakrapiane alkoholem i dużą dawką śmiechu. Wieczory kawalerskie to także pretekst do wspomnień i wspólnych rozmów z kolegami. Inną ciekawą opcją na spędzanie wieczorów kawalerskich jest postawienie na konkretny klub czy pub. Wówczas można swobodnie ulokować się w jednym miejscu, a ponadto jest to doskonałą okazja również, aby móc wyszaleć się na parkiecie. Wieczory kawalerskie w dużych miastach, gdzie znajdują się kanały przeznaczone do żeglugi, mogą odbywać się także na statkach turystycznych. Wówczas na pokładzie można wykupić imprezę zamkniętą i tam cieszyć się ostatnimi chwilami stanu kawalerskiego. Niezależnie jaką opcję wybierzemy, warto pamiętać o tym, że wieczór kawalerski to właśnie ten moment, kiedy można zrobić coś niestandardowego, coś, co będziemy pamiętać do końca życia. Coś, z czego z naszą wybranką serca będziemy mogli się śmiać jeszcze przez długi czas.

 

Dodaj komentarz