Akcesoria GSM warte uwagi.

W kieszeni lub torebce chyba każdej mijanej przez nas osoby znajduje się małe urządzenie bez którego dzisiejsze życie byłoby zupełnie inne. Mowa tu oczywiście o smartfonach. Ich dostępna ilość potrafi przytłoczyć już teraz, a roku na rok wybór staje się coraz większy. Wybór odpowiedniego dla nas modelu to jeden problem, któremu musimy sprostać. Drugim zaś jest wybór akcesoriów gsm do niego, które ułatwią nam obsługę urządzenia i dodadzą nowe bardzo przydatne funkcje. W tym tekście postaramy się przedstawić kilka takich akcesoriów na które warto zwrócić uwagę. 

Etui do telefonu 

   Nie ma chyba bardziej popularnego akcesoria gsm niż etui ochronne do naszego telefonu. Ten z wyglądu niepozorny przedmiot ma za zadanie chronić nasz smartfon przed uszkodzeniami mechanicznymi w przypadku upadku lub zarysowania ekranu. Niestety era telefonów pancernych dawno minęła i dostępne dziś aparaty są bardzo delikatne. Co ciekawe, najnowsze modele ze składanymi ekranami potrafią uszkodzić się nawet od mocniejszego przyciśnięcia ekranu paznokciem, dlatego dobre etui do telefonu to podstawowy gadżet w jaki powinniśmy się zaopatrzyć. Wybór jest przeogromny i tylko od nas zależy czy zdecydujemy się na etui ochronne na same plecy telefonu które chronić będzie przed niezbyt silnymi uderzeniami czy upadkiem z niewielkiej wysokości. Nie chroni on jednak ekranu przed zarysowaniem przez na przykład klucze, które także bardzo często nosimy w kieszeni spodni czy torebce. Warto wtedy zaopatrzyć się dodatkowo w szkło ochronne na wyświetlacz. W przypadku zarysowań, uszkodzeniu ulegnie właśnie owe szkło, a nie sam ekran dzięki czemu koszt wymiany uszkodzonego elementu będzie znacząco mniejszy. Do wyboru mamy etui metalowe, plastikowe, gumowe a nawet drewniane czy szklane. Dostępne w wszelakich kolorach i wzorach przez co znalezienie idealnego dla nas modelu nie powinno stanowić problemu. 

Słuchawki 

   Duży ekran nowych modeli telefonów umożliwia komfortowe oglądanie na nim seriali czy filmów, a duża pamięć wewnętrzna pozwala na przechowywanie na telefonie bardzo dużych ilości utworów muzycznych. Niestety głośniki wbudowane w telefon dają przeważnie wiele do życzenia tak więc warto zaopatrzyć się w akcesorium gsm jakim są słuchawki. Tutaj również wybór dostępnych modeli jest szeroki. Przede wszystkim musimy zastanowić się jakie słuchawki będą najbardziej odpowiednie dla nas. Mamy do wyboru bezprzewodowe modele, które ułatwią użytkowanie przez brak okablowania które może przeszkadzać na przykład w trakcie treningu, ale są uzależnione od żywotności baterii. Bezprzewodowe modele są też przeważnie droższe jeśli chcemy kupić model o porównywalnej jakości dźwięku co ich przewodowi kuzyni. Dostępne są również modele douszne i nauszne. Te pierwsze są zdecydowanie mniejsze co ułatwi transport, ale wydobywający się z nich dźwięk jest zazwyczaj słabszej jakości od tych drugich. Nauszne również w większym stopniu wytłumiają otoczenie co pozwala w całości skupić się na wydobywającej się z nich muzyce. 

Pad do telefonu 

   Dzisiejsze telefony to swego rodzaju małe komputery pozwalające na odpalanie na nich gier które kilka lat temu miały problemy z działaniem nawet na komputerach stacjonarnych. Osoby które lubią zrelaksować się przy dobrej grze, powinni zainteresować się padem do telefonu. Gry chodź bardzo rozbudowane, mają przeważnie jedną dość duża wadę jeśli chodzi o granie w nie na telefonach. Chodzi tu oczywiście o sterowanie. To przy pomocy ekranu dotykowego jest nieintuicyjne i zazwyczaj bardzo nieprecyzyjne, dlatego dobry pad powinien ułatwić nam zabawę. Przed zakupem zalecamy jednak sprawdzenie czy wybrany przez nas akcesorium gsm jest kompatybilne z telefonem który posiadamy.

Profesjonalne zdjęcia oraz filmy 

   Wbudowane aparaty w nowoczesnych modelach telefonów umożliwiają robienie zdjęć oraz kręcenie filmów w najwyższej jakości. Dobrze dobrany model oraz sprawne ręce potrafią przy pomocy zwykłego telefonu nakręcić nawet pełnometrażowy film. Pomocne jednak do tego mogą być akcesoria gsm takie jak gimbale czy dodatkowe obiektywy montowane na aparacie. Gimbale to swego rodzaju stabilizatory obrazu pozwalające na nagrywanie nie kołyszących się filmów nawet gdy nasz telefon nie posiada stabilizatora obrazu. Dodatkowe obiektywy to sprzęt dzięki któremu nasz telefon może zmienić się w małej mocy mikroskop lub aparat o kącie widzenia nawet 360 stopni. Poszerza to znacząco nasze możliwości w robieniu idealnych zdjęć. 

Okablowanie. 

   Dołączone do naszego telefonu okablowanie i ładowarki to zazwyczaj coś na czym producenci bardzo oszczędzają. Dobrej jakości kabel zaś pozwoli nam na szybsze zgrywanie plików z telefonu na komputer i odwrotnie. Jeśli nasz telefon obsługuje technologię szybkiego ładowania to warto zaopatrzyć się w ładowarkę, które w pełni wykorzysta tą funkcję. Pozwoli nam to na naładowanie telefonu od zera do stu procent kilkukrotnie szybciej niż w przypadku standardowej ładowarki. Możemy też zdecydować się na okablowanie, które na przykład świeci w ciemnościach dla dodatkowego efektu wizualnego. 

Chcąc zwiększyć sobie komfort użytkowania telefonu warto pomyśleć na kilkoma z wymienionych przez nas akcesoriów gsm. Bardzo szeroki wybór dostępnych wariantów pozwala na dobranie sprzętu idealnie do naszych preferencji. Przed zakupem jednak zalecamy by upewnić się że wybrane przez nas akcesorium jest kompatybilne z posiadanym przez nas modelem telefonu. 

 

Dodaj komentarz